POSKYTOVANÉ SLUŽBY

Kosmetika = PÉČE O PLEŤ


Pro krásu pleti není nejdůležitější to, co na ni dáte, ale co pro ni uděláte.

Pečovat o pleť doma je z hlediska zachování zdravé a krásné pokožky důležité, ale ne zcela dostačující. Proto je v péči o pleť velmi důležitá také pravidelná návštěva kosmetického salonu, kde jsem Vám schopna provést účinné ošetření s použitím kosmetických produktů o vysoké koncentraci aktivních látek. Samozřejmostí je nejen profesionální přístup a poradenství, ale také vytvoření příjemného prostředí k relaxaci. Když si tedy řeknete: "Jdu na kosmetiku...", dopřejte si maximální relax a odpočinek, a bezpečné a účinné ošetření. Je důležité pravidelné kosmetické ošetření pleti v salonu nejméně jednou měsíčně, z hlediska přirozené obnovy kožních buněk, kdy tento proces trvá přibližně 26-28 dní a je tedy nutné provést detoxikaci, hloubkové čištění pleti, stimulaci buněčných procesů v pleti tak, aby byla pokožka schopná zachovat, vytvořit a udržet si hydrataci.


VIZÁŽISTIKA

Dnes se již téměř nikdo nepozastavuje nad tím, že skoro každá žena má svoji kadeřnici, kosmetičku, řasařku, manikérku, pedikérku, masérku a vizážistku. Jde o profesi relativně novou, která v sobě spojuje více činností a při tom je velmi specializovaná. Hlavní náplní práce vizážisty/-ky je líčení ve všech jeho možných podobách a pro všechny příležitosti. Nejčastěji to bývají různé večírky, plesy, svatby, focení reklamy atd. Výbava vizážistek bývá velmi rozsáhlá sbírka všech možných dekorativních produktů. Při kosmetickém ošetření pečuji o Vaši pleť pravidelně a zaměřuji se na dlouhodobé zlepšení Vašich problémů, kdežto cílem vizážistky je spíše dosáhnout co nejlepšího efektu v danou chvíli. Optimální je provázanost obou oborů, kdy péče předchází líčení, protože právě v této posloupnosti dosáhnete nejlepších výsledků.

Vizážistky primárně líčí, neprodávají produkty, proto

ztotožňování vizážistek s kosmetickými poradkyněmi nebo prodejkyněmi není na místě. Druhá část práce vizážisty spočívá i v hairstylingu. Jedná se ale o mokré i suché tvarování vlasů jako fénování, natáčení, žehlení, tupírování a nejrůznější výčesy. Hairstyling nezahrnuje stříhání ani barvení.

PERMANENTNÍ PRODLUŽOVÁNÍ ŘAS

Permanentní prodlužování řas lze provádět metodou řasa na řasu nebo objemovou technikou pomocí ultra tenkých vějířků. Nejedná se tedy pouze o prodloužení, ale zejména o zahuštění a tvarování řas.

Jde o jedinečnost v tom, že při správném zacházení mohou nalepené řasy vydržet 3-4 týdny.Aplikují se jednotlivé řasy na jednu vlastní řasu. Když pak pravá řasa po určité době přirozeně vypadne, odpadne s ní i umělá.Celá procedura prodlužování řas je příjemně relaxační. Při aplikaci pohodlně ležíte na lehátku. Oči máte zavřené a spodní řasy chráněné gelovými podložkami. Umělé řasy jsou ultralehké a na očích je v žádném případě nesmíte negativně neciťovat. V průměru lze aplikovat od 60 řas na každé oko, často však více než 100. Samoaplikace není možná. Jedná se o velmi náročnou profesionální kosmetickou proceduru, která trvá cca dvě hodiny. Rozhodující pro dokonalé spojení řas je prvních 24 hodin, kdy je nesmíte vystavovat nadměrné vlhkosti ani se jich dotýkat. Běžné denní aktivity poté provozujete bez omezení, pouze s přihlédnutím k instrukcím k péči o prodloužené řasy. Používání řasenky není doporučováno z důvodu zbytečného mechanického namáhání spojů při líčení a odličování. V případě odličování je ideální použití odličovací pěny (dle Vašeho typu pleti a používané kosmetiky) - řasy navlhčete, jemně promněte prsty s pěnovým přípravkem a opatrně smyjte vodou. Vyvarujte se použití odličovacích přípravků na bázi oleje (dvousložkové odličovače, oleje, mléka apod.). Nikdy nepoužívejte k odličování vatové tampony nebo tyčinky, vlákna by se mohla zachytit za spoje řas.

NEHTOVÁ ROVNÁTKA

 na zarůstající nehty

Zarůstající nehty na nohou jsou velmi častým onemocněním postihující boční části prstu, kde nehtová ploténka naléhá na kožní okraj a pak dochází v tomto místě k vrůstání do kožního valu. To pak způsobuje vedle nepříjemné bolestivosti také dráždění kůže s rozvojem zánětu. Pro korekci nehtů se používá několik typů nehtových rovnátek - nalepovací plastové spony, plastové spony kombinované s drátkem nebo spony kovové. Průměrná léčba trvá od 8 do 12 měsíců a přímo závisí na příčině zarůstání a také na Vaší spolupráci. Během léčby jsou nehtová rovnátka, vzhledem k odrůstání, potřeba měnit po 4 až 6 týdnech, kdy dochází ke kontrole a korekci, případně výměně rovnátka. Pokud vám nehty nezarůstají dlouho, je možné během roku dosáhnout takového výsledku, že již nehtová rovnátka nebudete potřebovat. V případě, že nehty zarůstají chroniky, je vhodné nehtová rovnátka nosit preventivně v určitých intervalech i po skončení léčby. Během léčby nehtová rovnátka klienta nijak neomezují v každodenním životě.

NEHTOVÁ PROTETIKA

Nehtovou protetikou lze provést obnovení, oprava, náhradá nebo doplnění části nehtu nebo nehtu celého, který má kromě estetické funkce také funkci ochrannou. Chybějící část nehtu je nahrazena speciálním antimykotickým (=protiplísňovým) gelem, vytvrzeným  pod UV světlem.  Gel, ze kterého je nehet vytvořen, bude v místě, kde má vyrůst nový nehet chránit nehtové lůžko a způsobí, že nově dorůstající nehet bude mít dostatek prostoru a lůžko nebude nepříjemně otlačené. Výsledkem je nehet přirozeného vzhledu.

SPA manikúra/ MODELÁŽ NEHTŮ - gelová, akrygelová, gelpolish

Tou správnou vizitkou každého z nás by měly být dokonale upravené nehty. Jenže zdravé a krásné nehty nadělila příroda málokomu. Jednou z možností může být SPA manikúra, která dopřává kompletní péči nejen rukám, ale i nehtům v podobě koupele v solné lázni, peelingu, masky, parafínové lázně, či masáže rukou. S druhou možností pak přichází na pomoc tzv. modeláž nehtů. Současné techniky modeláže jsou následující: GELOVÉ NEHTY - jde o modeláž za pomoci gelové průhledné hmoty, vytvrzováné v UV lampě. Materiál se vyznačuje především svou trvanlivostí a  pružností,
AKRYGEL - dodá nehtům pevnost akrylu a pružnost gelu. U všech předchozích možností modeláže lze nehty nastavovat (prodlužovat). Po cca 3 - 4 týdnech je nutné doplnění.
GEL LAK (gelpolish apod.) - je vhodný na krátké přírodní nehty. Snadno se nanáší v tenkých vrstvách jako lak a poté je vytvrzen v UV/LED lampě.Nelze jím nehty prodlužovat a do tří týdnů je nutná obnova.

SPORTOVNÍ MASÁŽE

Klasická sportovní masáž - pro uvolnění a regeneraci nejen po sportu, je založena na pevných a silných masážních tazích, které pronikají hluboko do pohybového aparátu, a tím pomáhají ulevit od bolestí svalů a šlach způsobených sportovní aktivitou nebo jednostranným namáháním. Jedná se o příjemnou aktivitu, ktará má mnoho pozitivních účinků na tělo, mysl i celkovou kondici člověka. V průběhu masáže je dosaženo zmírnění napětí a bolesti namáhaných svalů. Nejčastěji se masírují záda, nicméně si můžeme dopřát masáž téměř na celého těla. Na rozdíl od různých relaxačních druhů masáží se při sportovní masáži užívají pevnější masážní tahy, které jsou vedené větší silou a intenzivněji tak zasahují do struktury pohybového aparátu. Dochází tím k uvolnění zatuhlých a pohybem či námahou znavených svalů. Masér přitom vždy musí přizpůsobit intenzitu a charakter masáže individuálnímu nálezu na pohybovém systému klienta. Klasickou sportovní masáží docílíme povolení napjatých svalů, tím se uvolní také ztuhlé klouby a dochází tak k celkovému uvolnění a dobré pohodě.

 Tato masáž je velmi vhodná: trpíte-li chronickými svalovými bolestmi zad, šíje či končetin. Máte-li svaly namožené následkem zatížení. Trpíte-li na slabé migrény a některé další typy bolestí hlavy. Máte-li mírné bolesti při artrózách či v klidovém stavu u artritid a v neposlední řadě při sedavém zaměstnání, při jednostranné zátěži těla, jestliže aktivně sportujete nebo jen jednoduše, potřebujete-li relaxaci.

DEPILACE technikou FILM WAX

Při depilaci s Film Waxem dochází k účinnému odstranění chloupů, ale šetrnému k pokožce. Tyto horké vosky v "granulých", rozpouštějící se již při nízké teplotě, mají po rozehřáti plastickou konzistenci, která před samotným  ztvrdnutím na obličeji úlně zkopíruje reiéf pokožky, čímž umožňuje depilaci v těžko dostupných zónách na poprvé. Tento druh půastického horkého vosku se používá především na obličej, podpaží či bikiny a v jiných hůře dostupných místech pokožky těla. Na depilaci velké plochy těla standardně používám tekuté horké vosky nanesené v tenké vrstvě a následně přiložením a stržením pásku.